Mořský rybolov

Rybářská sezóna začíná na Loppě na začátku března a trvá do října. Místní vody jsou významným lovištěm trofejních tresek obecných, zejména na jaře v březnu a dubnu, kdy se k pobřeží připlouvají vytřít obrovská hejna matečních tresek obecných. Běžně se loví kusy přes dvacet kilo a když je štěstí podaří se i tresky o váze okolo třicet kilo. Mateční tresky se zdržují v místních vodách celoročně, takže i v létě na podzim se nezřídka chytají kusy, které dosahují velikosti až 150cm. Loví se zde i velké tresky tmavé dosahující velikosti až 130 cm. Nejlepší čas na velké tresky tmavé je srpen a září. Velice snadno zde ulovíte vlkouše, který se zde vyskytuje v hojném počtu, především v letních měsících. V hloubkách od 150 metrů se loví mořští okouni.

Ale to nejdůležitější proč si rybáři zamilovali rybolov na Loppě, jsou halibuti. Rozsáhlé písčiny kolem ostrovů Silda a Loppa jsou tím nejlepším místem pro lov trofejních halibutů, kteří se zde loví celoročně, ale ten nejlepší čas na opravdu velké kusy je srpen a září. Halibuti se nejlépe chytají na celé kelery o velikosti cca 30cm, ale nepohrdnou ani gumovým ryperem 15 až 30cm. Halibuti se loví nejčastěji na hloubkách 30 až 70m, když jste ve správný čas na místě, kde to mají halibuti rádi, není problém ulovit i několik kusů této krásné ryby.

Velkou výhodou této lokality je umístění mezi fjordy, kde se dá chytat i za velmi špatného počasí. V blízkém okolí Bergsfjord je velké množství dobrých lovišť, na ty nejlepší místa k ostrovům Silda a Loppa trvá cesta 15 až 30 minut..

Další velkou výhodou této lokality je český majitel, který je sám vášnivý rybář a ochotně vám poradí ty nejlepší místa kam na ryby, co použít za nástrahy, jak udělat správnou montáž na halibuta. V každé GPS jsou na mapě vyznačeny ty nejlepších místa.

Pro méně zkušené rybáře, kteří tuto lokalitu neznají, je možné najmout si majitele jako průvodce, cena za jeden den je 1000 Nok.

 

 Facebook

Sledujte úlovky, události,
a novinky v oblasti
na našem Facebooku