Rady do Norska

Co s sebou

Apartmány jsou plně vybavené, povlečení, utěrky, ručníky, tablety do myčky ani Jar vozit nemusíte. Místní obchod je poměrně dobře vybaven, zde nakoupíte kompletní sortiment potravin, drogerii i rybářské potřeby, nerezové pilkry, velké gumové rypery, pletené šňůry a další. Akorát je třeba se smířit s norskými cenami potravin, které jsou dvakrát až třikrát vyšší než v Č.R.

Doprava na Bergsfjord

Spojení na poloostrov Loppa zajišťuje denně kromě soboty trajekt Oksfjord-Bergsfjord-SorTverrfjord (1hodina 40minut plavby, cena za osobní automobil včetně 4 osob je cca 600 NOK)

Dopravu osob se zavazadly - bez automobilů zajišťuje expresní osobní loď (hurtigbat) LoppaXpressen z měst Alta/Hammerfest a Oksfjord do Bergsfjord

Další informace, viz www.snelandia.no
(levé menu "Ferje" - trajekty nebo "Hurtigbat" - osobní doprava).

Co na moře

Na lodích je povinnost nosit plovoucí oblek nebo záchranou vestu, záchranné vesty vám zdarma zapůjčíme. Na přívlač je ideální prut o délce 2,4m- 2,7m v gramáži 100- 300g se smekacím navijákem a pletenou šňůrou o průměru 0.25 až 0,30mm, rypery o velikosti 15cm a více, jigové hlavy od 50g do 150g, jigové hlavy s opravdu pevnými háčky ( už halibut okolo dvaceti kilo je schopen vám ty běžně prodávané narovnat ), velké gumové ryby typu Roybait v hmotnostech 240g až 1000g ( ty jsou osvědčenou nástraho na větší hloubky, nebo za většího dryftu, kdy není možné dostat ke dnu lehčí nástrahy), vláčecí pilkříky. Nejlepší způsob jak chytit velkého halibuta je na celého kelera a k tomu budete potřebovat na návazce karabinky, obrtlíky, trojobrtlíky o nosnosti 70kg, trojháky, jednoháky, závěsná olova a olova typu doutník o hmotnosti 200 až 400g, silon o síle 0,1mm. Na pilkrování je ideální prut o nosnosti 30 až 50lbs a délce 2,1m, multiplikátor s 300 až 400m pletené šňůry o průměru 0,30 až 0,40mm, osvědčenou nástrahou je nerezový norský pilker o hmotnosti 500 až 1000g a k tomu červení nebo černí úhoříci s velikostí háčků 12/0. Kvalitní gafy na vylovení ryb naleznete v každé lodi.

Je tu možnost zapůjčit si od nás kvalitní rybářské vybavení pruty Wft, Shimano, smekácí navijáky Penn Slamer, multiplikátory Shimano Tyrnos, pilkrovací prut, vláčecí prut a plovoucí oblek za 1000 Nok na pobyt. V případě nutnosti máme vždy osvědčené nástrahy navíc, které si můžete od nás zakoupit, Takže kdyby někdo nechtěl utrácet za drahé rybářské vybavení, může k nám přijet pouze s osobními věcmi a mi mu vše půjčíme. Zapůjčení rybářského vybavení je třeba si rezervovat předem, nejlépe s objednáním ubytování. Také si u nás můžete zakoupit polystyrénovou bednu na přepravu vašich úlovků cena 100Nok. V případě dotazů ohledně vybavení, nebo konzultací o návnadách a způsobu lovu na moři mě neváhejte kontaktovat, rád vám poradím co u nás nejlépe funguje, stále se setkávám s rybáři co s sebou vozí plné kufry návnad a jiných věcí, které vůbec nepotřebují.

Doprava

Spojení na poloostrov Loppa zajištuje denně kromě soboty krátký trajekt Oksfjord- Bergsfjord- Sor Tverfjord, doba plavby 1h 40min, cena za automobil a čtyři osoby je cca 600 Nok. Dopravu osob se zavazadly bez automobilů zajišťuje Expresní osobní loď (hurtigbat) LoppaXpressen z měst Alta/Hammerfest a Oksfjord do Bergsfjord. Z letiště Alta do Bergsfjord a zpět je možné zajistit transfér osobním vozem a trajektem pro skupinu čtyř rybářů za 6000 Nok za obě cesty. Z letiště Alta do Oksfjord jezdí také autobus, staví přímo u zastávky trajektu v Oksfjord. Také je možné si v Altě vypůjčit vůz, velice dobře vychází malá Toyota cena cca 200Nok na den, s rezervací auta vám rádi pomůžeme.

 

Hynek Šimeček: 00420 775 378 416

Facebook

Sledujte úlovky, události,
a novinky v oblasti
na našem Facebooku